Gradnja hiše je želja, ki tiho tli v vsakem izmed nas. Idealna rešitev stanovanjske problematike družine je seveda gradnja hiše. Stroški gradnje pa so po navadi prvi pomislek. Katera je najcenejša gradnja hiše? Kakšno hišo si želimo? Kam jo postaviti? Za gradnjo potrebujemo celo vrsto dovoljenj, tudi projektna dokumentacija stane. Zgraditi moramo trdne pravne temelje, na katerih se šele začne gradnja hiše. Stroški za objekt pa nastanejo še pred začetkom del.
četrtek, 29. december 2016
Gradnja hiše po fazah in izgradnja hiše, ki ji vi narekujete tempo!
Gradnja hiše po fazah poteka v petih gradbenih fazah, kjer stroškovno vsaka predstavlja določen delež investicije. Izgradnja hiše je projekt, ki se začne s pridobitvijo vseh dovoljenj, nadaljuje z načrtom in projektiranjem ter s finančno shemo, ki opredeli ceno gradnje hiše. Izgradnja hiše od prve, pa do zaključka tretje gradbene faze predstavlja približno 47 % stroška, do zaključka četrte faze pa že okoli 84 % celotne vrednosti objekta.
Najcenejša hiša je tista hiša, s katero prihranite tudi dolgoročno!
Najcenejša hiša je lahko vsaka hiša, odvisno od posameznikovih potreb in pričakovanj. Nizkoenergijska hiša bo dolgoročno najcenejša, ker je varčna hiša. Začetna investicija bo za spoznanje višja, a se bo kmalu obrestovala v prihrankih pri ogrevanju. Pri klasični gradnji hiše po fazah lahko prihranite, če ste spretni in nekaj del opravite sami. Prednost varčne hiše pa je, da je končna cena znana vnaprej, medtem ko je pri klasični gradnji končna investicija pogosto višja od načrtovane.
Naročite se na:
Objave (Atom)